м. Долина, Івано-Франківська область. Сайт міста Долина

Туризм

Розвиток туристичної та рекреаційної сфери

Долинський район має прекрасні природні умови для розвитку туризму. Половина території району розміщена в гірській місцевості.

На даний час на території району функціонує кілька відомчих санаторних закладів, а саме: "Джерело Прикарпаття" (ВАТ "Вигодський ЛК"), "Перлина Карпат" (Болехівський ЛК), "Пролісок" (Долинська бавовно-прядильна фабрика).

Виробництво мінеральної води розміщено неподалік від санаторію-профілакторію "Джерело Прикарпаття".

В оточенні гір і ріки Свіча розміщується оздоровча база "Бескид". Тут нічого не завадить відпочинку - ані рух транспорту, ані шум міського життя.

На межі Закарпаття і Прикарпаття розташована база відпочинку "Високий перевал", на якій у зимовий період можна покататись на лижах.

Розміщення відпочиваючих здійснюється в 2-3 місних кімнатах, окремі кімнати відводяться для керівників груп. До послуг відпочиваючих побутові, душові та туалетні кімнати з автономним безперебійним забезпеченням гарячим та холодним водопостачанням.

Дитячий туризм та оздоровлення проводиться в санаторіях "Долина", "Карпати", "Дружба" та "Бескид".

Культурно-виховна програма включає в себе захоплюючі екскурсії на легендарні Скелі Довбуша, в Гошівський монастир, урочище Шандра, на гірські річки Свіча, Прут. Здійснюються екскурсії в міста Львів, Івано-Франківськ, Галич, Яремче, Трускавець, Моршин, Чернівці, перлину Карпат - озеро Синевир. До послуг відпочиваючих - диско-зали, кафетерії, бібліотеки, кінозали, ігрові майданчики, де проводяться різноманітні розважальні програми, спортивні заходи.

Є розроблені туристичні маршрути: до Древнього Болехова, Шляхом Каменяра, на гори Магуру, Люту, озеро Синевир, урочище "Яворина".

Розвитком народної творчості, збереженням і примноженням самобутнього мистецтва Бойківщини займаються 43 клубні державні заклади, Будинок Техніки НГВУ "Долинанафтогаз", діє кінотеатр "Україна", який розрахований на 600 місць.

КУльтура та побут нашого самобутнього краю представлені у створеному Долинському історико-художньому музеї "Бойківщина".

На Долинщині є 175 пам'яток історії та культури. Останніми роками споруджено пам'ятники Михайлу Грушевському, Тарасу Шевченку в Долині. Виготовлено 25 меморіальних плит діячам науки, культури, мистецтва. Закінчено будівництво пам'ятника "Борцям за волю України" в райцентрі.

Дивіться також:   

Туризм
Розвиток туризму
"Карпатський трамвай"
Готель "Нафтовик" Обговорення
 © 2002-2007, Долина.net,
дизайн - [antik]